Poznat sám sebe, poznat své tělo, rozumět mu, rozumět společné plodnosti – to byla naše veliká touha…
Pro samý kolotoč kolem dětí jsme na intimní chvíle téměř neměli čas. Ne že bychom potom být spolu netoužili, ale bylo toho na nás moc. Nechtěli jsme používat antikoncepci – v tom jsme měli jasno – ale kdy se milovat, abychom nepočali další miminko jsme nevěděli. Tak jsme se raději nemilovali…
Manžel hodně pracoval a já se starala o děti, kojila, přebalovala, rozvážela na kroužky a večer téměř mrtvá padala do postele a doufala, že budu spát alespoň 3 hodiny vcelku než se vzbudí náš malý zázrak na první z mnoha nočních kojení…
Velmi jsem trpěla nedostatkem fyzického kontaktu. Pohlazení, obejmutí, políbení, jen tak se tulit u mého milovaného a teď tak vzdáleného manžela mě velice chybělo. Moje nespokojenost se zvětšovala a snažila jsem se najít alespoň chvilky, kdy bych s manželem mluvila a vyjádřila mu své starosti.
Trvalo to asi rok, než jsem si vydobyla chvilky na to, abych zapátrala na netu a zjistila, jaké možnosti máme, co se nabízí, kdo co učí. Jaké metody na pochopení společné plodnosti jsou.
A nakonec jsem se přihlásila na kurz symptotermální metody. 2 soboty jsem se učila poznávat své tělo, zaznamenávat to co mi mé tělo říká a naučila se z toho poznat bezpečně plodné a neplodné dny v menstruačním cyklu.
Samozřejmě nejdřív jsem byla k metodě nedůvěřivá, ale po pár cyklech jsem získala důvěru nejen v metodu, ale hlavně ve své tělo, které mně dávalo jasné signály plodnosti a neplodnosti.
Otevřelo nám to cestu ke spokojenému manželskému sexuálnímu soužití. Respektovali jsme svou společnou plodnost a v neplodném období jsme se stávali jedním tělem beze strachu z neplánovaného početí a vyjadřovali si úplnou, bezpodmínečnou odevzdanou manželskou lásku.
Plodné období bylo tehdy pro nás velice komplikované. Někdy byla příhodná chvíle na krásnou společnou chvilku, ale my věděli, že máme plodné dny. Neuměli jsme si vyjadřovat fyzicky lásku bez sexu… to jsme se museli taky nějaký čas učit.
A také než jsme pochopili, že se nesmíme vyhýbat dotykům v plodném období, chvíli trvalo. Postupem doby jsme se naučili jeden druhého dotýkat, vyjadřovat si lásku bez toho, aniž bychom očekávali, že následně musí dojít k pohlavnímu spojení. Naučili jsme se více držet se za ruce, hladit se a objímat.
Pochopili jsme jak je důležitý nesexuální kontakt. Plodné období prožíváme jako období touhy, kdy jeden čekáme na svého milovaného partnera, toužíme po něm, těšíme se na něj a připravujeme se na dny úplného odevzdání se jeden druhému při plném respektování našeho těla, menstruačního cyklu, naší společné plodnosti….