Dlouhodobě se věnuji lidské plodnosti a neplodnosti. Učím své klienty žít zdravě bez antikoncepce. Učím je vědecké metodě na bezpečné rozpoznání plodné a neplodné fáze menstruačního cyklu. Těchto znalostí mohou využít, když chtějí otěhotnět nebo naopak se spolehlivě vyhnout početí dítěte. Zároveň život dle přirozených zákonitostí zvyšuje vzájemnou lásku, úctu a umožňuje vyjadřovat svou lásku pravdivou řečí našeho těla.

Můj příběh

Ing. Markéta Juzová

Žena, manželka a maminka

Certifikovaná lektorka symptotermální metody PPR

Členka Aliance poradců PPR

Lektorka vztahové a sexuální výchovy na školách

Lektorka víkendů pro mamky a dcery

Koučka - specializace křesťanský životní koučink

V současné době se nám žije s manželem krásně, pochopili jsme, že náš vztah nikdy nebude bezchybný, ale může neustále růst, že ho stále můžeme prohlubovat a to nejen díky pochopení společné plodnosti a porozumění symptotermální metodě.

Změny k lepšímu u nás začaly právě setkáním se symptotermální metodou. Plně a hluboce prožívaná sexualita byla prvním vylepšením a prohloubením našeho do té doby standardně žitého manželství.

Naše minulost

Náš projekt zvaný manželství začal nadšeně a jako u většiny párů velice zamilovaně, plný očekávání před 21 lety. Svatba, zařizování společného bydlení, cestování, u mě také studium a radostné očekávání prvního potomka.

Snažili jsme se o vztah pečovat, ale s přibývajícími starostmi a také dětmi náš život začínal být stále všednější a naplněný jen povinnostmi, starostmi, nespokojeností a to nejen ve vztahu celkově, ale také v sexuálním životě.

Už v době chození jsme spolu plánovali založit velkou rodinu – dohodli jsme na plus minus čtyřech dětech, samozřejmě pokud nám bude přáno a budeme to zvládat. A tak nám na náš intimní život stačilo pár obecných informací, kdy je vhodnější období pro početí dítěte a kdy méně.

Naše plány se víceméně plnily jako v pohádce. Žili jsme v bytě 3+KK v Praze, měli tři syny a manžel měl dobré zaměstnání. Cestovali jsme, ale postupně poznávali, že život s dětmi ve velkoměstě není úplně ideální. Tak jsme začali plánovat bydlení v rodinném domě na venkově.

Asi po 4 letech se nám i tento sen splnil. Postavili jsme domeček ve vesnici v blízkosti našeho původního rodiště. Změnili jsme životní styl z městského na vesnický (to také nebylo úplně bez problémů) a rozhodli se přijmout do rodiny další 2 krásné děti.

Cesta hledání

V intimním životě jsme od počátku měli jasno, že nechceme používat umělou antikoncepci. Věděli jsme, že to, co jsme si slíbili ve svatebním slibu, myslíme vážně – Odevzdávám se Ti a přijímám Tě i s Tvojí plodností.

Ale jak žít intimně a odevzdávat se druhému, když už jsme dle našeho rozhodnutí dosti velká rodina? Jak budeme regulovat naši plodnost, aniž bychom ji nepoškozovali a nezasahovali umělými překážkami?

Hledali jsme a zkoušeli různé cesty a také se více začali zajímat o metody, ve kterých pár rozeznává plodné a neplodné dny. Především já jsem trávila dlouhé večery na internetu a hledala to, co by nám nejlépe vyhovovalo.

Dlouho jsem brouzdala po internetu a mapovala metody na rozpoznání plodného a neplodného období v menstruačním cyklu ženy. Zjišťovala jsem kdo kde a hlavně co učí a také za kolik…. Hledala jsem reference na určité metody, názory a často měla dojem, že se nezorientuji a že je to jen ztráta času…

Pak jsem se s manželem domluvila, že vyzkoušíme symptotermální metodu a pojedeme na 2 soboty do Brna do Centra naděje a pomoci se tuto medotu učit. A jak to dopadlo? Jela jsem nakonec jen já, manžel hlídal doma děti, ale i tak to stálo za to! Přijela jsem neskutečně nadšená!!!

Správný směr životem

Našla jsem symptotermální metodu, která je vědecky podložená a ověřená studiemi. Její spolehlivost je srovnatelná s užíváním hormonální antikoncepce a má daleko širší využití než jen přesné rozpoznání plodného a neplodného období. A navíc po dobrém zaučení není nijak složitá. 

Jedná se i o metodu diagnostickou při problémech s cyklem. Metodu, která se používá při léčbě neplodnosti, při správném výpočtu termínu porodu.

Byla jsem nadšená, unešená – metoda převyšovala moje, ale i manželovo očekávání!!!! A tak jsem se hned rozhodla další rok nastoupit do kurzu pro poradce symptotermální metody.

Touha to šířit dál...

Kurz byl nesmírně obohacující, nabytý dobrými informacemi a zároveň jsem zde potkala skvělé lidi podobně naladěné, kteří touží vyjadřovat si lásku řečí svého těla, kteří respektují svou přirozenou plodnost….

Po úspěšném složení závěrečných zkoušek v roce 2016 jsem začala pracovat s prvními klientkami a páry, učila je metodu, pomáhala jim s vysazováním antikoncepce a poruchami menstruačního cyklu. Učila je poznávat své tělo, společnou plodnost, cykličnost a rozumět menstruačnímu cyklu, ovulaci a menstruaci.

Samozřejmě jsem se začala setkávat i s bolestmi manželů, kteří nemohou otěhotnět, či trápeními párů, pro které intimní život není radostí, ale jen "manželskou povinností".

Rozumím svému tělu, naší plodnosti, učím to druhé...

Vy nyní můžete ušetřit svůj čas a úsilí tím, že nemusíte hledat nejlepší variantu jak rozpoznat plodné a neplodné období. Ráda Vás naučím metodu, naučím Vás rozumět svému tělu, menstruačnímu cyklu, Vaší společné plodnosti.

Samy rozpoznáte a vyhodnotíte své příznaky plodného a neplodného období v každém cyklu zvlášť, individuálně a hlavně zohledníte běžné okolnosti svého života.

Pochopíte, jak krásně fungují Vaše těla a Vaše společná plodnost. Žena porozumí své cykličnosti, změnám hormonálních hladin a nálad během cyklu. A můžete toho využívat ve Vašem společném intimním životě tak, aby bylo skutečným hlubokým odevzdáním se jeden druhému.

Následně se můžete pustit do zkoumání dalších zákoutí růstu Vašeho manželství, jako se to následně přihodilo nám, když jsme se od používání symptotermální metody postupně dostávali do fáze „stávání se jedním tělem“. Ale to už je další příběh.

Portugalsko 2017
La Rambla, Barcelona 2019
Chicago 2020